PRODUKCJA

ŚWIETLIKI DACHOWE

PASMA ŚWIETLNE

ZADASZENIA

WIATY

OGRODY ZIMOWE

REALIZACJE

 

PASMA ŚWIETLNE

  Wszystkie proponowane przez firmę "AUTOPLEX" świetliki wykonywane są z profili aluminiowych lub stalowych i malowane proszkowo wg RAL na dowolny kolor. Wszystkie elementy świetlików wykonywane są w zakładzie firmy, a następnie dostarczane na budowę, gdzie są skręcane w całość.

  Technologia ta pozwala na zmontowanie zadaszenia bez spawania i malowania na budowie. To natomiast wpływa na maksymalne skrócenie montażu i powoduje, że np. ciągi handlowe zamykane są na bardzo krótki okres, co to z kolei ogranicza ewentualne straty kupców do minimum.


  Pasma świetlne wykonane są najczęściej z poliwęglanu umieszczonego w konstrukcji aluminiowej. Grubości poliwęglanów wahają się od 6 do 25 mm i więcej. Mogą być opalizowane lub przeźroczyste. 

 Pasma świetlne posadowione są na cokołach wynoszących je ponad poszycie dachu.
Cokoły zaś mogą być samonośne tj. oparte na płatwiach czy dźwigarach przenoszą obciążenia z pasma bez dodatkowej podkonstrukcji. Najczęściej wykonane są jednak z blachy stalowej, rzadziej konstrukcji betonowej lub drewnianej.
 Do posadowienia pasma mogą być wykorzystane istniejące cokoły np. po wcześniejszych pasmach świetlnych. Pasma świetlne mogą być łukowe lub dwuspadowe. Mogą być wzdłuż kalenicy, w poprzek kalenicy lub umieszczone równolegle do niej. Spotykane wielkości pasma to szerokość od 80 do 600 cm i długość nieograniczona. Pasma mogą być wyposażone w klapy do funkcji przewietrzania lub jako klapy dymowe, rzadziej wyłazy dachowe.


Początek Strony

© AUTOPLEX