PRODUKCJA

ŚWIETLIKI DACHOWE

PASMA ŚWIETLNE

ZADASZENIA

WIATY

OGRODY ZIMOWE

REALIZACJE

 

ŚWIETLIKI DACHOWE

  Wszystkie proponowane przez firmę "AUTOPLEX" świetliki wykonywane są z profili aluminiowych lub stalowych i malowane proszkowo wg RAL na dowolny kolor. Wszystkie elementy świetlików wykonywane są w zakładzie firmy, a następnie dostarczane na budowę, gdzie są skręcane w całość.

  Technologia ta pozwala na zmontowanie zadaszenia bez spawania i malowania na budowie. To natomiast wpływa na maksymalne skrócenie montażu i powoduje, że np. ciągi handlowe zamykane są na bardzo krótki okres, co to z kolei ogranicza ewentualne straty kupców do minimum.


  Świetliki punktowe mogą być wykonane na planie koła, kwadratu bądź prostokąta z polimetakrylu lub poliwęglanu litego formowanego termicznie w stożek ("Diamante") lub kopułkę ("Vela"). W zależności od wymagań termicznych stosuje się pojedynczą, podwójną lub potrójną warstwę tworzywa. Świetliki te montowane są na stałe, albo też z możliwością otwierania (ręcznego, elektrycznego, wyłazowego lub oddymiającego.

  Kopuły o kształcie piramidalnym produkowane są z płyt polimetakrylowych o najlepszej jakości w kolorach przeźroczystym lub białym opalizującym - rozpraszającym. Mogą być wykonane z pojedynczej warstwy lub dwuwarstwowe z komorą powietrzną dla zmniejszania współczynnika dyspersji termicznej K oraz zwiększenia odporności na działanie płomienia.

 Kształt o nachyleniu ponad 30 stopni został wystudiowany dla rozwiązania problemu uniknięcia skapywania wody przy ewentualnej kondensacji pary wodnej. W przypadku gdy nie jest stosowana typowa podstawa ocieplana, kondensat wodny może być usunięty przez specjalnie wykonaną rynienkę zbierającą.


Początek Strony

© AUTOPLEX