SPRZEDAŻ

POLIWĘGLAN

PCV

PCW

OBRÓBKA

GWARANCJA

 

 

GWARANCJA

5 letnia gwarancja producenta na uderzenia, pęknięcia i połamanie zgodnie z DIN EN 1013-3, jak też 10 lat na ogólną wytrzymałość na warunki atmosferyczne, zachowanie rozmiarów, zachowanie właściwości ogniowych (materiał samogasnący).
Warunkiem zachowania gwarancji jest przestrzeganie wskazówek producenta odnośnie składowania i montażu. Gwarancja dotyczy tylko płyt od grubości 1,2mm i jest ograniczona do zastosowania w zakresie prywatnym (dom i ogród).

Płyty PCV nie powinny być używane na dachach o spadku mniejszym niż 6%, a spadek powyżej 10% zapewnia samozmywalność dachu wodą deszczową. Minimalny zakład pionowy płyt przy spadku powyżej 10° wynosi 200 mm.

Odległość brzegu płyty od otworu montażowego - min. 40 mm. Nie montować płyt w temperaturze poniżej 5°C

Przy montażu na dachu mocować płyty na górze fal, przy zastosowaniu kształtek montażowych z tworzywa sztucznego, a na ścianie na dole fali.

Płyty układać rzędami "pod wiatr", czyli w kierunku odwrotnym do kierunku najczęściej wiejących wiatrów od dołu do góry.

Nie chodzić bezpośrednio po płytach, położyć deskę o szerokości min. 3 szerokości płyty, opartą o elementy konstrukcji. Konstrukcja na którą przychodzą płyty powinna być w jasnym, odbijającym światło kolorze.

Otwory do mocowania powinny być zawsze wiercone wiertłem przygotowanym zgodnie z rysunkiem-nigdy nie przebijane!
Średnica otworu powinna być zawsze o 3-5 mm większa od średnicy śruby mocującej.

Płyty zmieniają długość przy zmianie temperatur, co należy uwzględnić celem uniknięcia deformacji przy łączeniach z innymi elementami.
Początek Strony


 
© AUTOPLEX